Negocjacje z komornikiem

Proces odzyskiwania należności może biec różnym tempem, nieubłaganie zmierza jednak do określonego finału. Niektórzy aż do momentu wszczęcia postępowania egzekucyjnego nie zdają sobie sprawy z wagi sytuacji. Inni padają ofiarą nierzetelnych praktyk różnych firm o poważnie brzmiących nazwach, które wysyłały im zwykłe listy na stare adresy, ustalenie właściwego zostawiając dopiero otrzymującemu wyrok do wykonania funkcjonariuszowi państwowemu. Stało się. Puka on do naszych drzwi. Co robić? Podjąć negocjacje z komornikiem? A może ugoda z nim jest możliwa?

Niekiedy zupełnie nie wiemy co robić i bezradnie patrzymy jak, w sposób nie zawsze uzasadniony, znika nasze mienie. W takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Takich jak ci, którymi dysponuje nasza kancelaria. Sprawami związanymi z odzyskiwaniem należności zajmujemy się już od tylu lat, że żadna kolejna nie zaskoczy nas stopniem złożoności. Każdą usługę rozpoczynamy od wnikliwego zbadania danego przypadku, co pozwala nam stosować właściwe rozwiązania.

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego jest możliwe. Zajmiemy się tym

Pierwszą rzeczą, jaką musimy sobie uświadomić jest to, że pertraktacje z komornikiem mogą mieć sens jedynie w bardzo ograniczonym zakresie, ponieważ to nie on jest w tej sprawie stroną i nie jest uprawniony do negocjowania z dłużnikiem. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego, nie ma także prawa do badania zasadności i wymagalności objętego danym tytułem wykonawczym obowiązku. Nie do niego więc należy kierować jakiekolwiek zastrzeżenia co do tego, czy wysokość danego roszczenia lub ono samo jest w ogóle uzasadnione. Uderzyć musimy zupełnie gdzie indziej i tu jest właśnie rola dla wyspecjalizowanych w tej dziedzinie prawników.

Zależnie od charakteru danej sprawy, możemy podąć działania, które spowodują zawieszenie postępowania komorniczego. Klauzula może zostać uchylona częściowo lub w całości. Możemy także zająć się taką sytuacją, kiedy zaniżono wartość zajmowanej nieruchomości. Oddalanie ryzyka, że komornik do nas powróci, wymaga jednak załatwienia rachunków z wierzycielem. Wielkie znaczenie w tych działaniach mają szerokie kompetencje naszych pracowników we wszelkiego rodzaju negocjacjach. Stale udoskonalają stosowane techniki, dzięki czemu z wielką skutecznością wypracowują dla naszych Klientów rozwiązania dobrze chroniące ich interes.

Istnieją problemy, którym koniecznie trzeba stawiać czoła. Egzekucje komornicze do takich należą. Pomożemy Ci w tym!