Oddłużanie firm

Do podstawowych czynników, z jakimi zmagać się musi każdy, kto prowadzi jakiegokolwiek rodzaju działalność gospodarczą, należy ryzyko. Dotyczyć może ono w zasadzie każdego aspektu funkcjonowania przedsiębiorstwa. I choć wiele jesteśmy w stanie zrobić, by ono samo pracowało w sposób niczym niezakłócony, są rzeczy, na które takiego wpływu nie mamy. Dotyczy to np. rzetelności poszczególnych kontrahentów.

W rezultacie, popadanie w różnego rodzaju zadłużenie to jeden z częstszych problemów, z jakimi borykać się muszą przedsiębiorcy, nierzadko kończących się likwidacją prowadzonej przez nich działalności. Płynność finansowa jest koniecznym warunkiem, który umożliwia dalsze działanie. Jeśli pozwolimy, by nasze zobowiązania wymknęły się spod kontroli, może to zniweczyć kolejne rodzące się sukcesy. Skuteczne oddłużanie firm jest jednak możliwe dzięki kancelariom takim jak nasza. Im wcześniej będziemy mogli zająć się sprawą, tym łatwiej będzie ją korzystnie zakończyć.

Nie wiesz jak oddłużyć firmę? Przedstaw nam swój problem, a my skutecznie pomożemy!

W każdym przypadku zaczynamy od rzetelnego zbadania sytuacji, co pozwala dobierać właściwe rozwiązania. Po naszą pomoc dla zadłużonych firm sięgać można na wszystkich etapach windykowania zaległych należności. Udział w postępowaniu przedsądowym mogą na siebie wziąć nasi doświadczeni i wykwalifikowani negocjatorzy, którzy stale udoskonalają wykorzystywane w mediacjach techniki. Będziesz mógł w spokoju oddać się swoim obowiązkom, podczas gdy do nich należał będzie kontakt z wierzycielami. Wsparci rzetelną wiedzą prawniczą nie przeoczą żadnej możliwości pozwalającej na uzyskanie korzystnego porozumienia.

Jeśli sprawa zdąży trafić do sądu, wykorzystamy wszystkie proceduralne możliwości, by nasz Klient zyskał jak najwięcej cennego czasu, a ostatecznie należycie zabezpieczającą jego interes ugodę. Gdy do akcji wkroczy komornik także nie trzeba jeszcze składać broni. Zależnie od stanu egzekucji i charakteru sprawy, nadal jesteśmy w stanie podjąć efektywne negocjacje, oraz doprowadzić do uchylenia klauzuli wykonalności. Często potrzebna jest pomoc dla firm zadłużonych np. w ZUS-ie. Dotyczy to szczególnie przedsiębiorstw małych, które urzędnikom łatwiej brać na cel niż ten największe. I tutaj swoją sytuację można poprawić, potrzeba jednak dobrego wsparcia prawniczego – takiego, jakie zapewnia nasza kancelaria. Wydatek na specjalistów od oddłużania jest w istocie oszczędnością – zwłaszcza w perspektywie kosztownej egzekucji komorniczej. Zapraszamy!