Spirala długów

Bywają w życiu sytuację że spada na nas niespodziewany wydatek lub sytuacja losowa zmusi do zaciągnięcia pożyczki.  Liczymy , że w krótkim okresie czasu Poradzimy sobie z przejściowymi problemami.  Niestety często bywa tak , że kłopoty się nawarstwiają.  Wiele osób zaciąga kolejne zobowiązania chcąc chwilowo ratować sytuację.   Zaczyna tworzyć się pętla zadłużeń.  Często bywa tak  , że jedna pożyczka jest spłacana kolejną , a  jest to scenariusz fatalny. Naszym zdaniem im szybciej zostanie przerwana tym lepiej dla dłużnika.   Jest szereg sposobów wyjścia ze spirali
zadłużeń ,  szczególnie jeśli pożyczki były zaciągnięte w parabankach.

Ogólnie rzecz ujmując jest to  zjawisko polegające na pogłębiającym się zadłużaniu i braku możliwości regularnej spłaty zobowiązań. Najczęstszym powodem wpadnięcia w pętlę zadłużenia jest zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę aktualnych zobowiązń. 

 

Najczęściej występujące przypadki spirali zadłużeń

  • zaciągnięcie pożyczek w bankach ,  a w przypadku nieopłacenie kilku rat zaciągnięcie kolejnych pożyczek na spłatę zaległych kwot. 
  • zawieranie umów pożyczek krótkoterminowych  – 30 – 45 dni [ tzw. chwilówek ]    i zaciąganie kolejnych na spłatę opłat przedłużeniowych 
  • podpisanie umów pożyczek długoterminowych z wysokimi ratami . W przypadku opóźnień firma pożyczkowa straszy windykatorem , sądem i komornikiem , wtedy aby uniknąć powyższych pożyczasz w innym parabanku / firmie  / platformie pożyczkowej. 
  • często  naszymi klientami są byli przedsiębiorcy  którzy w wyniku sytuacji losowych i innych stracili możliwość spłacenia zobowiązań wobec kontrahentów i instytucji. Nawarstwione problemy skończyły się egzekucjami komorniczymi . 
  • różne inne zobowiązania , a osoby które w związku z problemami finansowymi [ nie do rozwiązania na dany moment ] zdecydowały się wyjechać za granicę .  
 
 

W KAŻDYM PRZYPADKU JEST WYJŚCIE Z SYTUACJI 

Bezpłatna konsultacja telefoniczna:

Informacja:  516-800-802  

E mail: kancelaria@antywindykacja.pl